Jsme kluci ze 13. skautského oddílu z Českých Budějovic, sdružujeme skauty, vlčata a rovery. Náš oddíl se dělí na dvě části – na družinu skautů a družinu vlčat. Jednotlivé družiny mají samostatné schůzky, většina výprav je společných, ale akce pouze pro skauty nebo pouze pro vlčata není výjimkou.

Ve znaku máme modrou hvězdu už od roku 1984 , více zjistíte v sekci historie oddílu.

Naší klubovnu najdete nedaleko Mariánského náměstí, v ulici 28. Října (více v sekci kontakty). Jsme členy Junáka – českého skauta, organizačně spadáme pod 3. středisko Walden.

Závěrem každého skautského roku jezdíme na tábor, kde se sejdeme jako celý oddíl. Spolu se podílíme na stavbě tábora, na jeho chodu – třeba při hlídání tábora nebo vaření. Tábor probíhá obvykle na začátku července.